[Archivum] A Francia Bulldog egy igencsak elterjedt fajta szerte a világon. Különleges ismertetőjelei a nagy denevérfülei, amik bohókás külsőt kölcsönöznek megjelenésének. Robosztus testük ellenére viszont elég élénk, és játékos természetűek. Bővebben >>>
Elit csapat
[15/15 szabad]
Jelentkezhetsz! Várakozik: - senki -
Chat
- ne hírdess
- ne trágárkodj
Nyilatkozat
Figyelem!
Az oldalon nagyrészben saját készítésű dolgokat találsz. Kérlek téged, hogy semmit ne másolj! Ha kellene valami, kérdezz meg. Azokat, amik az extrákban vannak, csak saját használatra viheted el! Köszönöm.
A tudósok génmódosítással véget vetettek az egerek és a macskák között fennálló ősi ellenségeskedésnek.
Japán tudósok szerint az általuk újonnan előállított, génmódosított egerek nem mutatnak félelmi reakciót macskák jelenlétében. A módosított egerek más megvilágításba helyezhetik az emlősök viselkedését.
A Tokiói Egyetem kutatói beszámoltak arról, hogy genetikai manipulációval sikeresen kikapcsolták az egérnek azt az ösztönös viselkedését, hogy elbújjon, amint megérzi a macska szagát vagy észleli a jelenlétét. Ez azt bizonyítja, hogy a félelmi reakció genetikailag kódolt és nem tanult, ahogy általában hitték.
„Természetes körülmények között az egerek rettegnek a macskától, és már a szagának megérzésekor pánikba esnek és elmenekülnek, ha tehetik. Azok az egerek azonban, amelyeknek génsebészeti eljárással eltávolítottuk bizonyos nazális sejtjeit, nem mutatnak semmilyen félelmet” – mondja a kutatás vezetője, Ko Kobajakava. – „Az egerek odamennek a macskához, sőt még hozzá is bújnak és játszanak vele.”
Még a kutatókat is meglepte annak fölfedezése, hogy a félelem genetikailag meghatározott, és nem a születés után tanulják meg az állatok, hogy félni kell a ragadozótól – ahogy korábban gondolták.
Az eredmények arra utalnak, hogy az ember undorodása a veszélyes szagoktól, amilyen például a romlott ételeké, szintén genetikailag meghatározott lehet, állítja Kobajakava. A kutatók eredményeiket a Nature tudományos folyóirat legfrissebb számában publikálták.